مجموعه ورزشی فرهنگی آزادی

مجموعه ورزشی فرهنگی آزادی

مجموعه ورزشی آزادی

تاریخچه مجموعه

مجموعه ورزشی آزادی به منظور برگزاری هفتمین دوره بازیهای آسیائی تهران در سال 1353 و در استانداردهای بین المللی و با مساحت 460 هكتار در غرب تهران احداث گردید .

این مجتمع بزرگ ورزشی علاوه بر قابلیت اجرای اكثر رشته های ورزشی ، محلی مناسب برای برگزاری جشن ها و گردهمائی و مراسمهای مختلف و همچنین تشكیل اردوهای ورزشی میباشد .

 
 مجموعه فرهنگی ورزشی آزادی  
 

مشخصات كلی مجموعه به قرار زیر است :

- سطح زیربنایی ساختمان 400000 مترمربع

- 145 هكتار جنگل

- 45 هكتار چمن تزئینی

- 7 هكتار زمین چمن

این مجموعه شامل مکان های زیر میباشد :

- استادیوم یكصد هزارنفری فوتبال

- استادیوم دوچرخه سواری

- پیست های اتومبیلرانی ، موتورسواری و کارتینگ

- زمینهای تمرینی فوتبال شماره ۲ برای آقایان و شماره ۳ برای بانوان

- زمین شماره 4 برای بیسبال و كری كت

- كمپ تیمهای ملی فوتبال و فوتسال

- زمینهای تنیس

- استخرقهرمانی و آموزشی

- زمینهای تمرین تیر وكمان برای اعضای تیم ملی جانبازان به صورت جداگانه

- سالن دوازده هزارنفری

- سالن كشتی (خانه كشتی )

- سالن والیبال

- سالن بسكتبال

- سالن وزنه برداری

- سالن بانوان

- دریاچه برای قایقرانی و اسكی روی آب

- رستوران

- خوابگاه شماره های 1و2

- مانژ سواركاری

- ایستگاه آتش نشانی

- ساختمان اداری

- هتل المپیك

- استخر آب درمانی و سونا

- سالن بدنسازی

- جاده تندرستی ( دور دریاچه)

یکی از مهمترین قسمت های این مجموعه ، استادیوم یکصد هزار نفری مجموعه آزادی می باشد

 
   
 

گنجایش این استادیوم 90000 نفر می باشد كه 35000 نفر در طبقه پایین و ۵۵۰۰۰ نفردرطبقه فوقانی و بطور فشرده 100000 نفر را در خود جای میدهد. ومساحت آن 141000 متر مربع می باشد . طرح استادیوم براساس دید كامل برای همه تماشاچیان در نظر گرفته شده است بطوریكه حداكثر دید تماشاچی از مركز زمین در شمال وجنوب 136 متر و در شرق وغرب 126 متر است . زمین بازی استادیوم از چمن طبیعی واطراف چمن یك پیست دوومیدانی در هشت ردیف از جنس تارتان قرار دارد ودر قسمت غربی استادیوم و ضلع جنوب جایگاه ویژه ، جایگاه گزارشگران صدا و سیما و در جنب راست این محل جایگاه خبرنگاران با ظرفیت ۸۵ نفر احداث شده است .

قسمت شمال استادیوم و در انتهای رامپها تابلوی اسکوربورد رنگی ببا بیش از 104 متر مربع که یکی از بزرگترین صفحه های نمایش جهان است قراردارد . در قسمت غرب در بالاترین سطح استادیوم دستگاههای كنترل مربوط به صفحه اعلان نتایج و اتاق صوت قرار گرفته است .

مطابق نرمه های بین المللی زمان تخلیه استادیوم ها نسبت به كوچكی و بزرگی آنها بین 8 الی 15 دقیقه تعیین می شود . با وجود بزرگی استادیوم یكصد هزارنفری پس از بررسی عواملی كه در زمان تخلیه تاثیر دارند زمان تخلیه 11 دقیقه محاسبه شده است . تونلها وراهروهای استادیوم طوری پیش بینی شده كه وسایل نقلیه از قبیل آتش نشانی ، نظافت و همچنین كانتینرها ی مخصوص تلویزیون می توانند در مواقع لزوم تا نزدیك جایگاه بیایند . در بالای رامپها در 4 جهت شمال غربی ، شمال شرقی ، جنوب غربی ، جنوب شرقی ، 4 برج بزرگ نور قرارگرفته. چراغهایی كه به این منظور به كاربرده شده اند مخلوطی از چراغهای گازی و مری كوری و تانگستن هالوژن می باشد . سطح نور درزمین بازی حدود 1650 لوكس می باشد كه ضریب اختلاف شدت نور در نقاط مختلف 15/101 لوكس می باشد . سیستم پخش صوت در استادیوم به طور غیر مركزی می باشد یعنی برای جایگاههای مختلف تماشاچیان بلندگوهای متعددی در سطوح مختلف قرار گرفته است .

در بازسازی استادیوم یكصد هزارنفری كه از تاریخ خردادماه سال 81 لغایت خرداد ماه سال 82 بطول انجامید سكوهای طبقه اول بطور كامل ایزولاسیون گردید و رختكنهای موجود بازسازی شد.

همچنین در سكوهای طبقه اول 35 هزار صندلی پلاستیكی به رنگهای زرد ، پرتقالی ، زرشكی و سرمه ای نصب گردیده است .

www.maskanava.com

http://maskanava.blogfa.com

http://avamaskan.blogfa.com

مسکن آوا

علی ابراهیمی 09124025006

مسکن آوا     02144721934

مسکن آوا     02144721984      

برچسب ها: امتیاز پروژه مسکونی تجاری تعاونی مسکن امام حسن مجتبی (ع), امتیاز, پیش فروش, تاریخچه منطقه 22 تهران, مسکن آوا در منطقه 22 , خبر تاسیس منوریل منطقه 22, گالری تصاویر منطقه 22 آوامسکن , سرمایه گذاری در منطقه22, آبشار تهران, دریاچه چیتگر, غرب تهران, شهربازی هزار و یک شهر